KAZAHSZTÁN - Ázsia új 21. századi központja

2017. május 23, kedd, 09:00 óra
ZsKE, D épület, Európa terem

A Magyar Nemzeti Kereskedőház és a Zsigmond Király Egyetem tudományos konferenciát és ehhez kapcsolódó szakmai fórumot szervez, amelyre ezennel tisztelettel meghívjuk Önöket.

• Időpont: 2017. május 23., kedd, 9:00-15:00
  • Helyszín: Zsigmond Király Egyetem, Európa terem (1039 Budapest Kelta u. 2.)

Tisztelt Partnerünk!

Napjainkban a kazah gazdaság egyike a világ legdinamikusabban fejlődő gazdaságainak. A közép-ázsiai régió legnagyobb kiterjedésű állama a világ 12. legnagyobb kőolaj- és 15. legnagyobb földgáztartalékával rendelkezik. Kazahsztán kiemelt célja, hogy 2050-re bekerüljön a világ 30 legnagyobb nemzetgazdasága közé. Asztana, az ország fővárosaként, a térség regionális üzleti és pénzügyi központjának szerepére törekszik. Asztana rendezi a 2017. évi Szak-Világkiállítást (EXPO-t) a megújuló energiaforrások témaköréhez kapcsolódva.

A fentiek jegyében a Magyar Nemzeti Kereskedőház és a Zsigmond Király Egyetem tudományos konferenciát és ehhez kapcsolódó szakmai fórumot szervez, amelyre ezennel tisztelettel meghívjuk Önt.

Az esemény kitűnő találkozási és orientációs pont azoknak a cégvezetőknek, akik megismernék

• Kazahsztán üzleti geopolitikai jelentőségét a 21. századi eurázsiai szuperkontinensen
  • Kazahsztánt, mint a keleti nyitás külgazdasági stratégia kiemelt célországát
  • Kazah-magyar kétoldalú gazdasági kapcsolatokat és exportlehetőségeket
  • Magyar vállalkozások piaci esélyeit, tapasztalatait Kazahsztánban
  • Finanszírozási források a kazah és magyar cégek számára
  • A 2017. évi ASTANA EXPO-t

Konferencia fővédnöke, felkért előadói:

Varga Mihály, nemzetgazdasági miniszter; Rusztemov Nurbah, Kazah Köztársaság magyarországi nagykövete; Dr. Bernek Ágnes PhD, a ZSKE Geopolitikai Kutatóközpontjának vezetője; Németh János, Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Magyar-Kazah Tagozatának alelnöke

Programterv - ütemezés:

A megosztható programot ezen a linken töltheti le.

Bízunk abban, hogy Önt is a résztvevők között üdvözölhetjük!

Az eseményen való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Kérjük, részvételi szándékát a regisztrációs linken május 22-ig szíveskedjen jelezni.