Biztonságban a kibertérben is – Okosvárosok és okos pénzügyi megoldások

2017. november 17, péntek, 09:00 óra
ZsKE, B épület, Kossuth terem

Emberközpontú tudomány - a Magyar Tudomány Ünnepe 2017.

A nemzetközi trendeket figyelembe véve a Zsigmond Király Egyetemen a Magyar Tudomány Ünnepe program keretében a 2017-es év előadásai két nagy téma, egymással kapcsolatban álló új jelenség köré épülnek. Ezen témák az okosvárosok és az okos pénzügyi megoldások. Előadóink mindvégig a kibertérben való biztonságos navigálást is szem előtt tartják.
Előadásainkban az intézményünkhöz köthető elméleti és gyakorlati szakemberek a képzési és kutatási profiljainknak megfelelően ezen témák gazdasági, kommunikációs, szociális, világ- és biztonságpolitikai aspektusait járjuk körül.
Kiindulópontunk a következő: a mindenütt jelenlévő számítástechnika (Mark Weiser) korában az okosvárosok nem csupán a technikai innováción, de a társadalmi, kommunikációs és gazdasági megoldásokon alapulnak. Ennek megfelelően választ kell találnunk a kibertér biztonsági kihívásaira is.

Kapcsolat:

dr. habil. Szűts Zoltán, tanszékvezető, rektori megbízott

Program:

• megnyitó: dr. Schottner Krisztina rektorhelyettes
  • elnök: dr. Bayer József akadémikus
9.20 Dimény Katalin (OTP, Fáy András Alapítvány Ok Központ)
Téma: pénzügyi tudatosság/ pénzügyi kultúra
9.50 dr. Csótó Mihály (ÓE): Információ szegények, információ gazdagok
10.10-10.20 szünet
10.20  Fischer András (OTP Bank Nyrt. Digitális Értékesítési és Fejlesztési Igazgatóság Retail Innováció Főosztály)
Téma: innováció a pénzügyi világban
10. 50 dr. habil. Szűts Zoltán (ZSKE): A behálózott társadalmak kihívásai (információ telítettség, digitális demencia)
11.10-11.30 szünet
11.30  dr. Jászberényi József (ZSKE): Idősek biztonságban az okosvárosokban
11.50  Sulyok Tamás (ZSKE): Tanulás az okosvárosokban
12.10 dr. Zsigó Ferenc (ZSKE): Az okosvárosok kihívásai az állampolgárok tükrében
12.30 Marczellné Szilágyi Eszter (ZSKE): A gép mindent megold? - az információs technológia bölcs felhasználása a vállalati siker érdekében

Az előadás nyilvános és ingyenesen látogatható.

Minden érdeklődőt, különösen a nappali és levelező tagozatos hallgatóinkat szeretettel várjuk!